Wednesday 15 July 2020

Chorizo and Chickpea Stew. Chorizo ja kikerherne ühepajatoit.


I rarely use cookery books nor have I a notebook for recipes. I cook quite simple food or improvise something. However, if I come across an interesting recipe by chance I might try it out and it might become a new favourite. I've been posting about cookery from time to time. My blog is my recipe book!

I found this Chorizo and Chickpea Stew recipe in the Times newspaper nearly two years ago. I took a photo of the recipe. Whenever I want to cook the stew I'll find that photo on my phone.

I love the stew! Often I soak and cook chickpeas instead of using canned ones. When buying chorizo look for cooking chorizo, it has less fat but it might depend on where you buy.

Serves 4
Ingredients:
 A splash of vegetable oil
400g cooking chorizo, sliced into 1 cm chunks
2 onions, finely diced
A long red pepper, seeded and chopped into small chunks
A clove of garlic, crushed
2 tsp sweet or hot smoked paprika
2*400g cans of chopped tomatoes (or passata it you prefer a smoother sauce)
2x 400g cans of chickpeas, drained and rinsed
Salt and freshly ground black pepper
To serve A handful of fresh coriander, roughly chopped
Crusty bread or toast (optional)

Method: 1. Place a large, wide, high-sided pan with a lid over a medium heat and add a tiny splash of cooking oil – the sausage will release plenty of fat, so you barely need any. Add the chorizo and brown thoroughly all over, until really well caramelised. Work in batches if necessary, to avoid crowding the pan and stewing the meat. Remove and set aside, leaving the red fat behind in the pan.

2. Add the onions and red pepper and sauté for about 10 min, until soft. Next add the garlic and paprika and cook, while stirring, for a minute or two. Add the tomatoes and enough hot water to loosen the stew so that it doesn't dry out during cooking. Bring to a simmer, cover partially with a lid.
Then turn the heat down and let it bubble for 15 min.

3. Add the chickpeas to the pan along with the cooked chorizo, stir and heat through. Serve topped with the coriander, and with a hunk of the bread or toast for mopping up the sauce.

*   *   *

Ma eriti ei kasuta kokaraamatuid ega ole mul retseptide märkmikku. Ma valmistan üsna lihtsat toitu või improviseerin midagi. Vahel leian juhuslikult mõne retsepti, mida tahaks proovida. Juhtub, et sellest saab uus lemmik. Olen aeg-ajalt oma retsepte siia blogisse postitanud. Minu ajaveeb on minu retseptiraamat! Siit on mul vajadusel lihtne leida.

Selle Chorizo ja Chickpea Stew retsepti leidsin ajalehest Times peaaegu kaks aastat tagasi. Tegin retseptist foto. Kui soovin hautist valmistada, leian selle foto oma telefonist, kuid nüüdseks on seda juba raske leida, liiga palju fotosid on telefonis!

Ma armastan seda ühepajatoitu! Retseptis on antud konserv kikerherned, kuid tihti ma leotan ja keedan kuivatatud kikerherneid. Chorizo otsimisel tuleks valida toiduvalmistamiseks mõeldud chorizo, selles on vähem rasva, kuid see võib sõltuda sellest, kust ostate.

Toidust jagub neljale. Meie sööme kahekesi kaks päeva :)

Koostis:
Veidi taimeõli
400 g chorizo, viilutatud 1 cm tükkideks
2 sibulat, peeneks hakitud
(Pikk või tavaline) punane paprika, tükeldatud väikesteks tükkideks
Küüslauguküüs, purustatud
2 tl magusat või kuumsuitsu jahvatatud paprikat
2x 400g purki hakitud tomateid (või passata, eelistate ühtlasemat kastet)
2x 400g purki kikerherneid, nõrutatud ja loputatud
Sool ja värskelt jahvatatud must pipar
Serveerimiseks: Peotäis värsket koriandrit, jämedalt hakitud
Krõbe leib või röstsai (valikuline)

Meetod: 1. Aseta suur, lai ja kõrge küljega kaanega pann keskmise kuumusega pliidile ja lisa väike tilk toiduõli - vorst vabastab palju rasva, nii et vaja vaevalt. Lisa chorizo ja pruunista. Tööta vajaduse korral partiidena, et vältida panni jahtumist ja liha hautamist. Eemalda vorst pannilt ja aseta kõrvale, jättes punase rasva pannile.

2. Lisa sibulad, punane paprika ja pruunista umbes 10 minutit, kuni see on pehme. Järgmisena lisa küüslauk ja paprika pulber ning keeda segades minut või kaks. Lisa tomatid ja piisavalt kuuma vett, kui segu on liiga paks. Kuumuta keema, kata osaliselt kaanega.

Seejärel keera kuumus maha ja lase toidul 15 minutit haududa.

3. Lisa pannile kikerherned koos praetud chorizoga, sega ja kuumuta läbi. 
Serveeri koriandri ja röstsaiaga kastme riibumiseks taldrikult.

Head isu!

2 comments:

  1. Huvitav retsept ja ... ehkki ei chorizo ega kikerherned ole meie köögis sagedased külalised ... võtan tulevikuplaanidesse, sest kuidas muidu teada saada, kas maitseb või mitte, eks-ju!

    ReplyDelete
  2. Asenda sellega, mis on saadaval :) Hispaanias on spetsiaalsed cooking chorizod, mis on toored ja erineva vürtsisusega. Inglismaal pole neid näinud.

    ReplyDelete