Tuesday, 20 July 2010

Llandudno ja Conwy.

Aina sajab ja sajab. Kogu Euroopa vaevleb kuumuses, kuid meie siin Põhja-Inglismaal ei tea sest midagi. Lootes, et ehk kogu päeva ei saja, asume teele Wales'i, sihiks Llandudno. Kõigepealt trammiga üles Great Orme tippu. Tramm on vaatamisväärsus omaette! See on ainus UK-s ja üks kolmest maailmas veel säilinud töötavast trammiteest, kus tramm veetakse trossi abil üles mäkke.

Imelised vaated lahele ja linnale! Kahju, et ilm meid ei soosi, nii vahva oleks rohkem ringi käia siin mägisel rannikul. Poolel teel tuleb trammi vahetada ja seda peatust kasutame kohe kõrval asuva pronksiaegse vasekaevanduse külastamiseks. See on pisike, kuid väga huvitav!
Kuidas küll inimesed töötasid ligi neli tuhat aastat tagasi neis äärmiselt kitsastes käikudes küünlavalgel! Tööriistu ju polnud! Käikude lõhkumiseks kaljusse kasutati rannakive ja loomaluid. Osad käigud on imekitsad, kus ainult lapsed said roomata. Juba 5-6 aastased pandi tööle. Kaevandati malahhiiti, millest saab kõrge kuumuse juures vaske sulatada. Käigud olid üheksal tasandil maa-all. Külastajatele on avatud praegu kaks tasandit.


Järgmine sihtkoht on Conwy Castle, Edward I aegne kindlus. Ronime kindlusetornides ja naudime vaateid.
Kindlasti läheme kunagi tagasi, sest nii palju jäi nägemata-käimata.

1 comment:

  1. Mõnus, kui pole sinnakanti kauge sõita. Mulle tundus ka, et seal võiks kuid iga päev midagi avastada.

    ReplyDelete